انجمن بازیافت کاغذ و فراورده های سلولزی
 
پایگاه اطلاع رسانی سازمان مردم نهاد (سمن) " انجمن بازیافت کاغذ و فراورده های سلولزی گلستان"

به سایت انجمن بازیافت کاغذ و فرآورده های سلولزی خوش آمدید
 
نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۷/۱۲ توسط عبدالله بریمانی - مصطفی برزگر شیری

۱- پایین بودن مقدار بازیافت

۲- پایین بودن کیفیت کاغذ تولیدی و همچنین ناصاف بودن سطح مقوا آن به خاطر پرس شدن نا صحیح می­باشد در حالی که نمونه مقواخارجی آن بسیار صاف و نا خالصی­های فلزی و غیر بهداشتی هم کمتر می­باشد.

۳- پایین بودن سطح فناوریها و تجهیزات تولیدی(علت گرایش به استفاده از فناوریهای با سطح پایین ،نیاز به سرمایه گذاری پایین می باشد)- (فقدان تکنولوژیهای نو و کارآمد)

اغلب کارخانه های مقوا سازی داخلی، به دستگاه­های استاندارد تولید مقوا مجهز نیستند.از طرف دیگر این دستگاههای قدیمی ، خمیر ساخته شده از این مواد را ضد عفونی و تصفیه نمی کنند و دستمال کاغذی که با پوشال تولید شده است به طور معمول بهداشتی نبوده و کمترین مشکل آن وجود چسب به عنوان یک ماده شیمیایی در آن می­باشد.همچنین جعبه های شیرینی و مواد غذایی که از این مقوا ساخته می­شوند بهداشتی نبوده به خاطر همین وزارت بهداشت تولید کنندپان این جعبه را موظف به سلفون کشی داخل آنها کرده است.

۴- آگاهی های پایین مردم

۵- ضعف هاي ساختاري و ريشه اي در زمينه مديريت زباله

یکی از اساسی ترین مشکلات صنعت بازیافت و شاید عمده ترین آن، فقدان سازمانی واحد برای مدیریت بازیافت پسماندها و نبود برنامه مدون بازیافت از سوی سازمان مربوطه است. در حال حاضر در كشور ما، جمع‌آوري زباله به عهده معاونت خدمات شهري شهرداري‌ها است؛ در حالي‌كه بازيافت آن را سازمان بازيافت انجام مي‌دهد؛ اما در تمام دنيا متولي مستقيم اين كار تنها يك نهاد است. در ايران فقط در شيراز 80 درصد سهم جمع‌آوري زباله به سازمان بازيافت سپرده شده است و در ساير شهرهاي بزرگ و كوچك، همچنان روال چند‌نهادي در پيگيري اين كار وجود دارد.

۶-فقدان برنامه مناسب براي جذب مشاركت شهروندان

۷- فقدان قانوني مبني بر مجرم بودن زباله دزدي

۸- عدم تخصیص تعرفه برای کاغذهای باطله

۹- محدوديت مالي كشور

۱۰ رشد افزون جمعیت

۱۱- جمع آوری و فراوری کاغذ های باطله درﺍﻳﺮﺍﻥ ﻋﻤﺪﺗﺎً ﺗﻮﺳﻂ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻏﻴﺮ ﻣﺴﺌﻮﻝ ﻭ ﺑﻪﺭﻭﺷﻬﺎﻱﻏﻴﺮﺑﻬﺪﺍﺷﺘﻲ در ﺍﻣﺎﻛﻦ ﺩﻓﻦ ﺯﺑﺎﻟﻪ ﺻﻮﺭﺕﻣﻲ ﭘﺬﻳﺮﺩ ﻛﻪ ﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮﻣﺨﺎﻃﺮﺍﺕ ﺑﻬﺪﺍﺷﺘﻲ ﺟﻠﻮه ﻧﺎﺧﻮﺷﺎﻳﻨﺪﻱ درﺍﺫﻫﺎﻥ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﻳﺠﺎﺩ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ.


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

تبادل لینک

خرید بک لینک